K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Puchar Polski Karate WKF

0

Już w najbliższą sobotę na terenie Lęborka odbędzie się jedna z większych imprez sportowych. W hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Piotra Skargi rozpocznie się Puchar Polski Karate WKF. W zawodach weźmie udział pond 300 zawodników.

Puchar Polski Karate WKF Olimpijskiego będzie jednym z ważniejszych wydarzeń sportowych organizowanych w Lęborku po raz pierwszy. W sobotę, 29 kwietnia, w hali sportowo-widowiskowej przy lęborskim Gimnazjum nr 2 odbędą się prestiżowe zawody ogólnopolskie w karate. Udział w zawodach potwierdziło ponad 300 zawodników z 38 klubów z całego kraju.

Eliminacje rozpoczną się o godzinie 9. Natomiast oficjalne otwarcie zawodów zaplanowano na godzinę 12. Zaś finały konkurencji odbędą się o godzinie 17.30. Wstęp wolny.

Wydarzenie ma na celu propagowanie dyscypliny karate WKF jako sportu olimpijskiego i sportu wyczynowego oraz wyłonienie najlepszych zawodników Pucharu Polski. Głównym organizatorem widowiska jest klub karate Shotokan – Lębork przy współpracy urzędu miasta oraz starostwa powiatowego. Współorganizatorem jest Polski Związek Karate.

Szczegółowy program zawodów znajduje się na stronie internetowej: https://pucharpolski.karatecup.pl/ .

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.