K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wojskowy Mechanik

7

Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych podpisał umowę o współpracy z 7. Brygadą Obrony Wybrzeża. To kolejne już porozumie szkoły z mundurowymi dotyczące programów edukacyjnych.

Mechanik pozyskał w edukacji nowego partnera. Została nim jednostka wojskowa 7. Brygady Obrony Wybrzeża. W ramach porozumienia uczniowie szkoły będą mogli odbywać pod okiem żołnierzy doskonalić swoje umiejętności w zawodzie mechanika.

Od 1 września w placówce prowadzone będzie kształcenie w nowym profilu wojskowym. Dotąd szkoła podpisała już trzy porozumienia ze służbami mundurowymi o współpracy w ramach edukacji policyjnej, strażackiej oraz morskiej. Teraz w komplecie oferty pojawi się technik pojazdów samochodowych, a pieczę nad specjalnością obejmie 7. BOW i Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie.

Będziemy – mam nadzieję – kształcić przyszłe kadry Wojska Polskiego – mówi Barbara Zakrzewska, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych. – Planujemy, że zajęcia w jednostce będą odbywały się raz w tygodniu, z czasem będą one także prowadzone w bazie ochrony Redzikowa.

W ramach praktyk uczniowie nie tylko będą uczyć się zawodów, ale odbędą także szkolenie strzeleckie i żołnierską musztrę.

Dla wojskowych było to także duże wydarzenie. Jak informuje Grzegorz Kruk, oficer prasowy 7. BOW, porozumienie stanowi na razie akt intencyjny, ale już wkrótce współpraca nabierze tempa. Podobny dokument jednostka podpisała wcześniej z Zespołem Szkół Akademickich.

Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku konsekwentnie realizuje politykę wzbogacania oferty edukacyjnej o kierunki mundurowe.

Dyskusja7 komentarzy

  1. czy, ta kobieta ma w sobie jakikolwiek wstyd? myślę, że nie, bo jakby miała to by się nie pchała przed kamerę z tak niskim poziomem wypowiedzi. Niewiedza tej pani jest żenująca.

  2. A dlaczego nie powiedziała, jak to ma w zwyczaju, że profil morski jest dla marynarzy, wojskowy dla wojska, a strażacki dla strażaków…a masło jest maślane hahaha….żenada!