K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zmiany w rozkładzie

0

W długi weekend majowy mieszkańcy Słupska muszą uważać na zmiany w rozkładzie jazdy autobusów. ZIM na nadchodzące dni zmodyfikował grafik dla kilku linii.

Od pierwszego maja w życie wchodzi nowy rozkład jazdy miejskiej komunikacji. Uruchomiono dwie nowe linie, a kilka innych zmieni swoją dotychczasową trasę. Marcin Grzybiński z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku informuje, że przede wszystkim z trasy linii 5 i 25 znikają ulica Jaracza i Poprzeczna. Linia nr 8 nie pojedzie już ulicami Koszalińską i Grottgera, tylko kierowana będzie bezpośrednio ringiem, czyli ulicami Piłsudskiego, Rejtana, Pileckiego w kierunku osiedla Batorego. Linia nr 17 pozostanie linią podmiejską do Strzelinka i to będzie jej podstawowa funkcja, a strefę ekonomiczną obsługiwać będzie linia nr 19. „Dziewiętnastka” w dni powszednie zastąpi także linię nr 6, a więc będzie dowozić pasażerów do nowego cmentarza i na działki, a linia nr 6 kursować będzie tylko w weekendy do Bruskowa. Poza tym linie 17, 18 i 19 będą kursowała aleją Wojska Polskiego. Pojawią się także dwie nowe linie – 7 i 14. Ruszą na trasy 2 maja.

Linia numer 7 swój początek będzie miała na pętli przy Centrum Handlowym Jantar, następnie przez osiedle Niepodległości i śródmieście dojedziemy nią do szpitala wojewódzkiego. Natomiast linia nr 14 będzie prowadzić od ulicy Hubalczyków przez Kołłątaja aż do pętli na ulicy Rzymowskiego. Podczas świąt majowych komunikacja miejska będzie działać jak w niedziele i święta.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.