K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kładka co godzinę

1

Ustka tymczasowo odzyskała jedną ze swoich najbardziej spektakularnych atrakcji – przeprawę przez kanał portowy. Unieruchomioną od dwóch lat kładkę udało się wprawić w ruch i mogą z niej korzystać piesi i rowerzyści.

Ustczanie i turyści zjeżdżający nad morze na długi majowy weekend zostali mile zaskoczeni. Unieruchomiona od niemal dwóch lat kładka umożliwiająca łącząca nad kanałem zachodnią i wschodnią część Ustki została otwarta dla pieszych i rowerzystów. Na razie przeprawa otwierana jest w godzinach 10-18 na 15 minut o każdej pełnej godzinie.

Powrót usteckiej atrakcji został przywitany przez turystów z radością. Alicja i Maciej z Suwałk byli zachwyceni kładką i czekali na jej otwarcie, by móc się po niej przejść. Do tej pory sądzili, że nic nie przebije wrażenia, jakie na nich wywarł most w Darłówku. – Ustecka atrakcja jest chyba fajniejsza – stwierdzili zgodnie.

Turystki z Wielkopolski także czekały na możliwość skorzystania z kładki. Bardzo zadowolone były z tego, że nie trzeba okrążać kanału, aby przedostać się na drugą stronę. Podobał im się również wygląd samej przeprawy.

Naciągnięcie want umożliwiło otwieranie i zamykanie kładki. Korzystanie z niej przez osiem godzin obowiązywać będzie do 15 czerwca. W sezonie letnim kładka będzie czynna od godziny 9 do 24. Wcześniej ogłoszony ma być przetarg na jej remont, który ma się zacząć po zakończeniu sezonu.

DyskusjaJeden komentarz

  1. W poniedziałek 1 maja po południu (17:00) kładka już nie działała. Podobno z powodu zbyt silego wiatru…