K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Podwójny medal dla Słupska

0

Słupsk otrzymał dwa srebrne medale od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja w ten sposób uhonorowała Młodzieżowe Centrum Kultury oraz jedną z wolontariuszek za dwudziestopięcioletnie wsparcie.

Od dwudziestu pięciu lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na wyposażenie polskich placówek medycznych. Działania organizacyjne fundacji były wspierane przez wiele osób oraz instytucji, w tym także ze Słupska – mowa tu o Młodzieżowym Centrum Kultury oraz słupskich wolontariuszach. Wielka Orkiestra postanowiła więc odwdzięczyć się za ćwierćwiecze bezwarunkowej pomocy.

Anna Maćkowiak, dyrektorka MCK, podkreśliła, że już nie jest szefem sztabu akcji, ponieważ rozliczony został udział Słupska w tegorocznym finale, ale jest jej bardzo przyjemnie poinformować o otrzymanych honorach. Słupski sztab został wyróżniony srebrnym medalem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I nie jest to jedyny medal. Drugi otrzymała wolontariuszka latami odpowiadająca za liczenie pieniędzy – Joanna Pawluk. Medale są wyrazem docenienia faktu, że przez 25 lat Słupsk efektywnie współtworzył to charytatywne wydarzenie.

WOŚP wsparło także słupski szpital – na oddział pediatryczny trafił w tym roku specjalistyczny sprzęt. Są to kardiomonitor, komputer marki Lenovo oraz aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych. Anna Maćkowiak nie kryje satysfakcji z objawów dobroczynności słupszczan. Korzystając z okazji, dziękuje też wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do tego, że w Słupsku zebrano 209.281 złotych 52 grosze. Ten medal jest dla nich wszystkich.

Dwudziesta piąta edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywała się w całym kraju w styczniu. Chętni, wrzucając do puszek pieniądze i uczestnicząc w aukcjach, pomogli zebrać łącznie 105.570.801 złotych 49 groszy, bijąc kolejny rekord w historii zbiórki.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.