K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wandale wśród zabawek

0

Wandalom brakuje skrupułów. Ostatnio pojawili się na placu zabaw Radosna Szkoła, funkcjonującym na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku. Dokonane przez nich zniszczenia zmusiły dyrekcję placówki do wyłączenia placu z procesu edukacyjnego.

Plac zabaw Radosna Szkoła służy nie tylko uczniom najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku, ale i dzieciom z osiedla. Nie wszystkim jednak to się podobało. W okresie świątecznym plac odwiedzili wandale, którzy też postanowili się na nim zabawić. Niestety, jak na wandali przystało, bezmyślnie. Zniszczyli nie tylko ogrodzenie, ale i urządzenia służące dzieciom do zabawy. Pozbawili dzieci radości korzystania z nich, ponieważ dyrekcja szkoły – bacząc na bezpieczeństwo – musiała zamknąć plac. Teraz dodatkowo trzeba będzie wysupłać z ubogiej kasy oświatowej kilka tysięcy złotych na naprawę szkód.

Ale jest światełko w tunelu. Plac zabaw jest monitorowany i poszukiwaniem sprawców zajmuje się policja. Być może to oni więc zapłacą za przywrócenie urządzeń zabawowych i ogrodzenia do stanu pierwotnego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.