K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Karate WKF 2017

0

W zawodach Pucharu Polski Karate WKF organizowanych przez klub karate Shotokan Lębork udział wzięło aż 307 zawodników. To rekordowa liczba uczestników prestiżowego sportowego przedsięwzięcia.

Do większych tegorocznych wydarzeń sportowych w Lęborku można zaliczyć Puchar Polski Karate WKF 2017. W hali sportowo-widowiskowej walczyli ze sobą karatecy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wystartowali zarówno panowie, jak i panie. Ostatecznie do turnieju przystąpiła rekordowa liczba zawodników – 307 z 37 klubów, w tym z Chwaszczyna, Szczecina, Bielsko-Białej i Białegostoku. Świadczy to o tym, że karate cieszy się coraz większą popularnością. Tym bardziej, że zostało zakwalifikowane jako sport olimpijski.

Zawodników dopingowała licznie przybyła publiczność. Rozstrzygnięcia turnieju wyłoniły także reprezentantów kadry narodowej. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz statuetki.

Zawody oceniono jako stojące na wysokim poziomie. Głównym organizatorem sportowego przedsięwzięcia był klub Shotokan Lębork we współpracy z Polskim Związkiem Karate. Turniej otrzymał wsparcie miasta oraz powiatu lęborskiego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.