K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kradzież na wyrwę

0

W ostatnim czasie na terenie Lęborka doszło do licznych kradzieży na tak zwaną wyrwę. Złodzieje okradali spacerujące samotnie kobiety. Policjanci wytypowali i zatrzymali podejrzewanych o ten niechlubny proceder.

Lęborscy kryminalni pracując nad sprawą szeregu kradzieży na tak zwaną wyrwę, do których dochodziło od początku kwietnia tego roku na terenie miasta, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o ten proceder. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku informuje, że sprawcy obserwowali samotnie idące ulicą kobiety, znienacka do nich podbiegali i wyrywali z rąk torebki. W ten sposób okradziono 9 osób. Łupem złodziei padły telefony komórkowe, pieniądze, dokumenty i inne wartościowe rzeczy.

Funkcjonariusze przeszukując mieszkania mężczyzn znaleźli i zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów, w tym spalone elementy torebek, których sprawcy chcieli się pozbyć, by zatrzeć ślady. Marta Kandybowicz dodaje, że policjantom udało się ustalić, w których lombardach sprawcy zostawili skradzione telefony. Udało się też niektóre odzyskać.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Lęborka w wieku 19 i 21 lat. Policjanci przedstawili im dziewięć zarzutów dokonania kradzieży, zniszczenia mienia i ukrywania dokumentów, a prokurator nałożył na nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Zatrzymanym grozi teraz kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.