K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Partnerskie książki

0

W czwartek odbyła się uroczystość przekazania słupskiej bibliotece nowych książek. Jest to efekt partnerskiej współpracy placówki z rosyjską biblioteką w Archangielsku.

W Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku doszło dziś do partnerskiego, wzajemnego przekazania książek. Tomami publikacji w dwóch językach wymieniły się Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku i biblioteka w Archangielsku. Od kilku lat obie strony współpracują w ramach konkursów językowych i plastycznych, umożliwiając zainteresowanym poznanie obu kultur.

Goście z Rosji, tworzący skład rockowego zespołu muzycznego Blind Vandal, przywieźli ze sobą wydawnictwa, które będą służyły uczniom i studentom w nauce języka rosyjskiego, w zamian otrzymają książki o Słupsku oraz płytę z utworami Jacka Kaczmarskiego. W ten sposób mieszkańcy Archangielska będą mogli pogłębić swoją wiedzę o literaturze i kulturze polskiej.

Zespół Blind Vandal, który uroczyście przekazał oraz przyjął książki, zawitał do Słupska między innymi w związku z Klubowym Przeciągiem Gitarowym. Koncert rosyjskich muzyków odbędzie się w Motor Rock Pubie. W ramach pobytu w Centrum Kultury, będącym filią miejskiej biblioteki, członkowie zespołu mogli porozmawiać z Polakami posługującymi się językiem rosyjskim oraz obejrzeć bogaty księgozbiór placówki. Organizatorzy podkreślają, że tego typu współpraca funkcjonuje ponad sprawami politycznymi, służąc jedynie zacieśnianiu więzi między dwoma narodami.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.