K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

PSZOK z dofinansowaniem

0

Około milion złotych ma kosztować budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Lęborku. Projekt ekologicznej inwestycji otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Lęborczanie chcący pozbyć się między innymi zniszczonych mebli i zużytego sprzętu AGD będą mogli je zostawić w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w Lęborku powstanie lokalny PSZOK z rampą wyładowczą.

Burmistrz Witold Namyślak przypomina, że PSZOK znajduje się w Czarnówku, ale wolą ratusza było, by takie miejsce powstało też w Lęborku. Jako lokalizację miejskiego punktu wskazano ulicę Żeromskiego. Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów, a te powinny zamknąć się kwotą niespełna jednego miliona złotych.

Zasady funkcjonowania punktu mają być dostosowane do potrzeb mieszkańców. Witold Namyślak zaznacza, ze każdy będzie mógł w ciągu tygodnia zawieźć selektywnie zebrane odpady wtedy, gdy będzie mu to pasowało. I zostawić je w punkcie miejskim. Rzeczy, które do niego dotrą będą przewożone dalej, do Czarnówka, już transportem komunalnym. PSZOK będzie otwarty nie tylko przed, ale i po południu. Kwota za tę usługę jest wliczona w opłaty za odbiór śmieci, więc okazjonalne pozbywanie się odpadów komunalnych nie będzie dodatkowo płatne.

Wkrótce nastąpi podpisanie umowy pomiędzy miastem a marszałkiem. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie PSZOK-u. Według założeń, inwestycja zostanie zrealizowana najpóźniej do września przyszłego roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.