K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Decyzja sponsora strategicznego Czarnych

0

Dzisiaj na stronie internetowej Grupy Energa, która dotąd pełniła rolę strategicznego, tytularnego sponsora drużyny koszykarskiej Energa Czarni Słupsk, pojawił się oficjalny komunikat koncernu w sprawie umowy sponsorskiej. Oto jego treść:

Inwestycja w przyszłość to hasło nowej koncepcji marketingowej Grupy Energa. Nasze plany zakładają nowe podejście do budowania naszej marki. Chcemy dzielić się i wspierać tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy w realizacji swoich marzeń i pasji, a do tej pory byli pomijani w strategiach marketingowych dużych koncernów.

Z pomocą chcemy również docierać do mniejszych miast, miasteczek i gmin – wspierać lokalne społeczności i ratować dziedzictwo kulturowe. Ze szczególną uwagą zamierzamy przyglądać się projektom dotyczącym dzieci i udzielanej im pomocy. Chcemy umożliwić sprawiedliwszy start młodemu pokoleniu z regionów dotkniętych szczególną biedą.

Decydując o finansowaniu poszczególnych projektów, jesteśmy zobowiązani do zachowania dbałości o każdą symboliczną złotówkę. Dlatego też, mając na uwadze informacje medialne i prowadzone śledztwa związane z sytuacją w klubie Czarni Słupsk, stwierdziliśmy, że działania podejmowane w tym przypadku przez sponsorowanego niekorzystnie wpływają na dobre imię i wizerunek spółki Energa. Podjęliśmy więc decyzję o rozwiązaniu umowy sponsorskiej.

Jednocześnie informujemy, że w myśl nowej koncepcji Grupa Energa prowadzi już rozpoznanie pod kątem współpracy z podmiotami ziemi słupskiej, które koncern zamierza wspierać”.

O sytuacji klubu Czarnych Panter informować będziemy na bieżąco.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.