K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Czeska szóstka

0

Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku obchodziła dzisiaj, 8 maja, Dzień Europejczyka. Z tej okazji placówka została zamieniona w jeden wielki czeski pociąg.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku świętowała Dzień Europejczyka w nietypowy sposób. Placówka udekorowana została czeskimi barwami, a odwiedzający mogli zobaczyć przygotowane przez uczniów i nauczycieli prezentacje.

Wywołałam to całe zamieszanie – mówi organizatorka wydarzenia, polonistka Anna Kamińska-Nowak – i nasza szkoła startuje teraz w konkursie o tytuł Europejskiej Szkoły Roku 2017. Jedziemy specjalnym szkolnym pociągiem pod unijnym nadzorem, przejeżdżając przez najważniejsze miasta czeskie, bo świętujemy mini-Dzień Europejczyka – Dzień Czeski. Zatrzymujemy się na różnych stacjach i oglądamy atrakcje związane z tymi miejscami.

Sami uczniowie stanęli na wysokości zadania, biorąc aktywny udział w wydarzeniu. Działo się to nie tylko poprzez uczestnictwo w grach i zabawach, ale także poprzez pomoc w przygotowaniu atrakcji – między innymi potraw czeskich – oraz w prowadzeniu zajęć. Organizatorzy wyjaśniają, że każda klasa należała tego dnia do jednej wielkiej czeskiej rodziny. W poszczególnych pomieszczeniach uczniowie udostępniali zwiedzającym przygotowane na tę okazję tematyczne prezentacje. Na koniec imprezy wszyscy zaproszeni zostali na czeski film, co z pewnością musiało być ciekawym doświadczeniem dla szkolnych odbiorców.

W prowadzeniu czeskiego pociągu pomagała również administracja szkoły, a rolę konduktora odgrywał dyrektor placówki. Zdaniem organizatorów tego typu przedsięwzięcia pomagają uczniom zarówno w przyswajaniu wiedzy, jak i poznawaniu kultury innych krajów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.