Duma słupskiego sportu

0

Zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk Bartosz Szaniawski i Jakub Nawrot wywalczyli tytuły wicemistrzów Polski juniorów młodszych, a klub ze Słupska został sklasyfikowany na 6. pozycji wśród 46 punktujących klubów!

Pięciu reprezentantów TS Judo Gryf Słupsk wywalczyło kwalifikacje do finałów mistrzostw Polski (OOM), które odbyły się w dniach 4-6 maja 2017 roku w Gorzowie Wielkopolskim.

Srebrny medal w kategorii do 73 kilogramów zdobył Jakub Nawrot, uczeń II LO w Słupsku, który w drodze do finału stoczył trzy walki eliminacyjne i pokonał zawodników z Gdańska, Warszawy oraz Opola. Wszystkie pojedynki zakończył przed czasem. W starciu finałowym zmierzył się z reprezentantem Piły Adamem Stodolskim. Rywalizacja była bardzo wyrównana z nieznaczną przewagą słupszczanina (jego przeciwnik miał dwie kary). O zwycięstwie zadecydowała dogrywka. Niestety chwila nieuwagi Nawrota spowodowała, że Stodolski wykonał akcję, która zakończyła walkę.

Wszyscy obserwatorzy uznali, że ten występ Jakuba Nawrota był najlepszym pokazem w finałach mistrzostw Polski. Zdobyte przez niego wicemistrzostwo to największy sukces sportowy słupszczanina (w roku ubiegłym był brązowym medalistą). Gryfita potwierdził, że rozwija się i ma ogromny potencjał sportowy.

Na drugim stopniu podium stanął również Bartosz Szaniawski (81 kilogramów), uczeń ZSMiL w Słupsku, który rewelacyjnie rozgrywał walki eliminacyjne. Przed czasem pokonał zawodników z Józefowa, Warszawy oraz Poznania. W finale zmierzył się ze Stanisławem Dolazińskim (Warszawa).Walka toczyła się pod dyktando słupszczanina. Niestety w końcówce pojedynku warszawianin wykonał akcję techniczną ocenioną na waza-ari. Szaniawski mimo ambitnej postawy nie zdołał odrobić straty i doznał porażki.

Srebrny medal Bartosza Szaniawskiego, który w zeszłym roku był mistrzem Polski, jest potwierdzeniem znakomitej formy naszego zawodnika, należącego do najlepszych w kategorii 81 kilogramów.

Szaniawski i Nawrot walczyć będą za dwa tygodnie w Pucharze Europy w Bielsku Białej.

Pozostali gryfici zdobyli miejsca punktowane. Na 7. pozycji sklasyfikowany został Aleksander Plombon (66 kilogramów), który stoczył pięć walk (trzy wygrane),12. miejsce zajęli Gniewosz Gawrych (50 kilogramów) oraz Dymitrij Janczylik (66 kilogramów). Trenerami naszych wspaniałych judoków są Irena Waszkinel i Lidiusz Kazior. Gratulujemy!

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki pomocy Firmy Przetwórstwo Rybne Łosoś Sp. z o.o. oraz Państwu Staniuk (Toyota Słupsk). Zarząd klubu dziękuje również Państwu Mikołajczykom za użyczenie samochodu na wyjazd do Gorzowa.