K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Juwenalia 2017

0

Już jutro, 10 maja, rozpoczynają się tegoroczne słupskie juwenalia. W ramach trwającego trzy dni wydarzenia Akademia Pomorska przygotowała wiele atrakcji.

Tegoroczna edycja organizowanych przez Akademię Pomorską juwenaliów rozpocznie się w środę i potrwa aż do piątku. W ramach wydarzenia uczelnia wraz z radą studencką zorganizowała rozmaite atrakcje, od parady żaków poprzez boje studenckie, rozgrywki streetball po otwartą scenę muzyczną, na której swoje umiejętności wokalne i instrumentalne mogą zaprezentować wszyscy chętni.

Nie można też zapomnieć o zaplanowanych przez organizatorów koncertach zespołów muzycznych. Gwiazdą wśród tegorocznych artystów występujących w dniu finałowym juwenaliów będzie Vavamuffin, natomiast bezpośrednio przed nim pojawi się Funkologia. Z kolei pierwszego dnia o godzinie 23 na scenie wystąpi Sielska. Pośród wymienionych pojawi się wiele innych grup wokalno-instrumentalnych. W tym roku mamy duże pomieszanie przede wszystkim rapu i reggae – zaznacza Paulina Krzyżanowska z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego AP.

Na czas imprezy w kampusie akademickim zostaną rozłożone stoły, przy których w środę pojawią się wystawcy. Natomiast jedną z ważniejszych części wydarzenia będzie oczywiście rozpoczynająca juwenalia parada studencka. Żacy – informuje Przemysław Kamiński – wyruszą spod kampusu akademii ulicami: Racławicką, Gdyńską, Westerplatte – gdzie dołączą władze uczelni i pozostali studenci – Wiejską, Pobożnego, Armii Krajowej – tam młodzież odbierze w starostwie kłódkę od powiatu – Grodzką, Sienkiewicza, Anny Łajming aż do placu Zwycięstwa. Przed ratuszem studenci z rąk prezydenta otrzymają klucz do miasta na czas trwania słupskich juwenaliów. Powrót odbywać się będzie ulicami: Jana Pawła II, Zamkową – gdzie od mostu Zamkowego do mostu Kowalskiego rzeką Słupią zorganizowany zostanie przy współpracy z Duszpasterstwem Akademickim w Słupsku kolejny Spływ na Bele Czym – dalej Wiejską, Nad Śluzami, Arciszewskiego do kampusu.

Oprócz sponsorów wymienionych na plakacie impreza wspierana jest również przez Jump In – Park Trampolin, Hospital Escape oraz Paintball Słupsk. Koniec juwenaliów zaplanowany jest na godzinę 24:00 w piątek.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.