K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zbiórka krwi

0

Mieszkańcy miasta czynnie uczestniczyli w kolejnej edycji finału akcji „Motoserce”. Przez całą sobotę przed krwiobusem stacjonującym na lęborskim placu Pokoju zobaczyć można było długą kolejkę oczekujących na oddanie krwi.

Finał akcji „Motoserce 2017”, który odbył się w miniony weekend w Lęborku, można zaliczyć do udanych. Zbiórce krwi towarzyszyły liczne atrakcje, w tym występy znanych zespołów muzycznych. Całodniowa impreza plenerowa przyciągnęła również rodziny z dziećmi. Najmłodsi mieszkańcy miasta doskonale bawili się na dmuchanej zjeżdżalni oraz skacząc na eurobungee. Były również pokazy skręcania balonowych zwierzątek, którymi następnie obdarowywano maluchów. Przez całą sobotę przed krwiobusem stacjonującym na lęborskim placu Pokoju była długa kolejka oczekujących. Po oddaniu krwi ofiarodawcy mogli się posilić kiełbaską z grilla oraz frytkami.

Lęborska edycja przedsięwzięcia Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych była organizowana przez klub motocyklowy Cruiseriders North we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta. Rokrocznie akcję wspierają nie tylko lokalne przedsiębiorstwa, ale również samorządy i organizacje. W trakcie ostatniego finału oddano blisko 20 litrów krwi. Od stycznia do maja, czyli do momentu podsumowania tegorocznych działań, w Lęborku udało się pobrać w sumie ponad 281 litrów krwi od 627 osób.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.