K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

500 groszy do teatru

0

Z okazji przypadającego 13 maja Dnia Teatru Publicznego słupskie teatry włączają się w specjalną akcję. Każdy widz będzie mógł zakupić bilety za symboliczne 5 złotych.

13 maja przypada Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji przez tydzień każdy odwiedzający teatry, także w Słupsku, będzie miał możliwość skorzystania z wyjątkowej akcji, której pomysłodawcą jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Za symboliczne 500 groszy będzie można nabyć bilety na spektakl „Las Villas”. Jest jednak jeden warunek: wejściówki dostępne będą jedynie w bezpośredniej sprzedaży, bez możliwości dokonywania wcześniej rezerwacji. Teatr zaprasza wszystkich chętnych do kasy 13 maja od godziny 14. Sam spektakl odbędzie się dzień później – w niedzielę, 14 maja, o godzinie 18.

Akcja, dzięki której widzowie mogą obejrzeć ciekawe produkcje teatralne za niewielką kwotę, odbywa się już po raz trzeci. Za każdym razem do kasy teatru ustawiały się bardzo długie kolejki, tak więc kto pierwszy, ten lepszy – przypomina Hanna Piotrowska, aktorka wcielająca się w postać tytułowej bohaterki.

Nowy Teatr w Słupsku to nie jedyna placówka, w której czekają 500-groszowe bilety. W akcji bierze udział także słupski Teatr Lalki Tęcza, który przygotował z tej okazji powrót znanego spektaklu dla widzów dorosłych. Michał Tramer, dyrektor placówki, zaprasza wszystkich chętnych na „Gaję”, którą obejrzeć można 20 maja o godzinie 18. Bilety do nabycia dostępne będą tylko 13 maja w kasie teatru w godzinach od 11 do 16. Przedstawienie autorstwa Krzysztofa Raua zostało zrekonstruowane przez słupski zespół pod okiem reżyser Anny Rau.

Kiedy w latach 90. Krzysztof Rau stworzył to dzieło w ramach Teatru 3/4 z Zusna, stało się absolutnie legendą, jednym z najlepszych spektakli w Polsce. Zresztą odnosił też ogromne sukcesy za granicą – mówi dyrektor Państwowego Teatru Lalki Tęcza w Słupsku Michał Tramer.

To już trzecia edycja wydarzenia powstałego z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Zainteresowanie w latach poprzednich było bardzo duże, a organizatorzy mają nadzieję na powtórzenie sukcesu po raz trzeci także i tym razem.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.