K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Domowa uprawa narkotyków

0

W ręce policjantów ze Słupska wpadł 40-letni mężczyzna podejrzany o produkcję narkotyków. W domu zatrzymanego znaleziono 37 krzaków konopi indyjskich, z których można było wyprodukować tysiąc dilerskich porcji marihuany.

Słupscy policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali kolejną osobę wytwarzającą nielegalne substancje odurzające. W trakcie przeszukania mieszkania należącego do 40-letniego słupszczanina funkcjonariusze odkryli domową hodowlę konopi indyjskich, która prowadzona była w specjalnym namiocie wypełniającym cały pokój. Pod folią zainstalowano odpowiednią wentylację i naświetlenie. Schowano tam także odczynniki chemiczne.

Policjanci zabezpieczyli 37 sadzonek konopi w różnych fazach wzrostu. Będą one stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu. Kryminalni sprawdzają dokładnie, jaka ilość narkotyku mogła być wyprodukowana z tej hodowli. Wstępnie ustalili, że z pokojowej plantacji mężczyzna mógł dostarczyć na rynek nawet tysiąc porcji dilerskich. Produkcja trwała już od kilku miesięcy, a łączna wartość zabezpieczonej marihuany to 100 tysięcy złotych.

Zatrzymany został już przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące uprawy i posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu za to kara nie mniej niż trzech lat więzienia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.