K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mostem przejedziemy w czerwcu

0

Nowy most w Bydlinie budowany w ciągu drogi krajowej z Słupska do Ustki już niedługo zostanie oddany kierowcom do użytku. Nowa konstrukcja ma znacząco poprawić warunki jazdy na trasie.

Od blisko roku trwa budowa nowego mostu w Bydlinie na Słupi. Stary obiekt znajdujący się na drodze krajowej nr 21 do Ustki był w tak złym stanie technicznym, że nadawał się już tylko do rozbiórki. Na czas prac obok niego położono tymczasową przeprawę, która zastąpiła wysłużoną budowlę. Obecnie roboty w Bydlinie finiszują i są już na ostatnim etapie realizacji.

Najważniejszą informacją, na którą czekają kierowcy, czyli kiedy skończy się podróżowanie mostem objazdowym i wprowadzony zostanie normalny ruch dwukierunkowy, jest termin pierwszej połowy czerwca tego roku – mówi Piotr Michalski z Gdańskiej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Same roboty będą trwały jeszcze na poboczach do połowy lipca, ale nie będzie już tych utrudnień, jakie występują w tej chwili.

Dodatkowo na odcinku 200 metrów zostanie przebudowana droga prowadząca do mostu. Nowy 37-metrowy obiekt jest mostem nowoczesnym, jednoprzęsłowym, bez podpór w nurcie rzeki. Będzie szerszy od swojego poprzednika, który zmuszał kierowców do tzw. mijanek. Posiada także ciąg komunikacyjny dla niezmotoryzowanych, poprawiający bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Po zakończeniu budowy tymczasowa przeprawa zostanie rozebrana, a ruch przełożony będzie na docelową konstrukcję. Całość inwestycji kosztowała ponad 6 milionów złotych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.