K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Prace nad ścieżką

0

Od niedawna ruszyły prace przygotowawcze do budowy ścieżki rowerowej łączącej Słupsk z Głobinem. Na terenie przyszłego ciągu rowerowo-pieszego zakończono już wycinkę drzew i rozpoczęto prace ziemne.

Kierowcy przejeżdżający drogą z Głobina do Słupska mogą dostrzec początek prac nad zaplanowaną w tym miejscu drogą dla rowerów, która ma połączyć podsłupską wieś z miastem. Historia tej inwestycji sięga czasów poprzedniej prezydentury. Zakładała utworzenie ścieżki dla jednośladów przecinającej obwodnicę. Część trasy prowadząca z Głobina do obwodnicy została oddana do użytku zgodnie z tym, do czego zobowiązała się gmina Słupsk. Niestety, miejska część przez trzy lata nie mogła doczekać się realizacji. Jak twierdził ratusz, z powodu braku pieniędzy.

Jak informowaliśmy, w końcu ustalono termin rozpoczęcia prac przy tej inwestycji na marzec tego roku. Ale i ten uległ przesunięciu. Teraz zakończona została wycinka drzew i rozpoczęto prace ziemne.

Zbudowanie drogi łączącej obie miejscowości jest bardzo potrzebne. Zapewni nie tylko przejazd rowerzystom, ale także bezpieczne przemieszczanie się pieszych, którzy na razie muszą pokonywać tę trasę idąc po skraju jezdni. Niestety, nadal trudno jest określić zakres tej inwestycji, a szczególnie czy wykonana zostanie włącznie z oświetleniem i zabezpieczeniem. Według poprzednich ustaleń budowa trasy może zająć do trzech miesięcy, a jej otwarcia – przy takim poślizgu prac – można spodziewać się w terminie wakacyjnym.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.