K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sceniczna farsa

0

Trzy lata po sukcesie pierwszej odsłony Nowy Teatr w Słupsku przygotowuje drugą część spektaklu Mayday. Jest to kontynuacja zabawnej historii londyńskiego taksówkarza bigamisty.

Trzy lata temu w Nowym Teatrze w Słupsku odbyła się premiera farsy pod tytułem Mayday II. Teraz trwają pracę nad drugą częścią spektaklu. Jego premiera wzbudza duże zainteresowanie mieszkańców.

Po sukcesie spektaklu sprzed trzech lat aktorzy kierownictwo teatru zadecydowało o podjęciu realizacji kolejnej odsłony tej historii. Premiera odbędzie się już 19 maja w piątek, a dwa kolejne spektakle grane będą w sobotę i niedzielę.

Jest to historia, która swój początek bierze w pierwszej części Mayday. W dalszej części perypetii niesfornego, romantycznego i nadmiernie zakochanego taksówkarza, bohater przez dwie i pół godziny wpada w kolejne tarapaty i przez te dwie i pół godziny stara się z nich wykaraskać – mówi Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku.

Próby nad spektaklem odbywają się już od jakiegoś czasu w małej sali teatru. Aktorzy dobrze się czują w swoich rolach, a to jest jedną z gwarancji powodzenia scenicznego przedsięwzięcia.

Nie będziemy zdradzać treści, bo nie będzie to wtedy ciekawe – zapowiada aktorka Hanna Piotrowska. – Ale są tam naprawdę wyraziście – jak to w farsie – zakreślone postaci, świetnie się to gra, a my znakomicie się bawimy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.