K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konfrontacje teatralne

0

Do 16 maja Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku przyjmuje zgłoszenia do Konfrontacji Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Teatralnych. To już 24. edycja tego wydarzenia, które odbywa się pod patronatem marszałka województwa i prezydenta Słupska.

Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku przyjmuje zgłoszenia do udziału w 24. Konfrontacjach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Teatralnych. Podczas jednej imprezy na scenie występować będą uzdolnieni teatralnie nastolatkowie oraz młodsze dzieci.

Konfrontacje są autorską imprezą MCK-u, choć sami pomysłodawcy – Bożena Borek i Wiesław Dawidczyk – nie są już jego pracownikami. U dzieci i młodzieży dostrzec można potrzebę sprawdzenia swoich umiejętności na scenie, dlatego animatorzy kultury słupskiej placówki wraz z autorami przedsięwzięcia zdecydowali się po raz kolejny podjąć wysiłek zorganizowania teatralnych konfrontacji.

Impreza odbywa się pod patronatem marszałka województwa i prezydenta Słupska. W ubiegłym roku młodsi uczestnicy zmagań występowali na profesjonalnej scenie Teatru Lalki Tęcza, co bardzo nobilitowało ich jako adeptów sztuki aktorskiej, z kolei młodzież prezentowała swoje umiejętności na deskach MCK-u. W tym roku będzie podobnie – zapowiada Anna Maćkowiak, dyrektor Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku.

Pierwsza część konfrontacji – dla dzieci – odbędzie się 18 maja, natomiast druga – dla starszych uczestników – dzień później. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: www.emcek.pl.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.