K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Narzędzia w „promocji”

0

Kryminalni odzyskali i zabezpieczyli narzędzia elektryczne o wartości ponad 6000 złotych. Zostały one skradzione w ubiegłym tygodniu z terenu placu budowy w Lęborku. Złodziej szybko pozbył się łupu sprzedając przedmioty swojemu znajomemu za okazyjną cenę.

Do kradzieży narzędzi elektrycznych o łącznej wartości ponad 6000 złotych doszło w ubiegłym tygodniu w nocy na terenie placu budowy w Lęborku. Intensywna praca kryminalnych nad tą sprawą już po kilku dniach doprowadziła do ustalenia mężczyzny podejrzewanego o kradzież oraz miejsca, w którym przechowywane są narzędzia. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku informuje, że 28-letni mieszkaniec Lęborka zauważył w nocy na placu budowy otwarty barak, w którym znajdowały się narzędzia. Skorzystał z nieuwagi dozorcy i wyniósł je z pomieszczenia. Następnego dnia zaproponował je swojemu znajomemu w zamian za 900 zł.

35-latek, któremu mężczyzna oferował sprzedaż, skuszony niską ceną, postanowił je od niego kupić. Myślał, że jest to świetna okazja i nikt narzędzi szukał nie będzie. Stało się inaczej. Policjanci przeszukali zajmowane przez niego pomieszczenia i znaleźli skradzione narzędzia. Marta Kandybowicz dodaje, że obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty – 28-latek odpowie za kradzież, natomiast 35-latek za paserstwo. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ostrzegają przed kupowaniem towarów po okazyjnej cenie. Przedmiot może pochodzić z kradzieży, a kupujący naraża się na odpowiedzialność karną. Paserstwo można popełnić umyślnie, jak i nieumyślnie, w zależności od tego czy paser wie o pochodzeniu przedmiotu, czy też na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że pochodzi z kradzieży.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.