K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ukradł dziecku rower

0

Policjanci z Łeby zatrzymali mieszkańca gminy Wicko podejrzewanego o kradzież roweru należącego do chłopca. Mężczyzna widząc pozostawiony przed budynkiem jednoślad, odjechał nim do swojego domu, a następnie ukrył.

Do kradzieży należącego do 13-latka roweru o wartości 1500 złotych doszło na terenie gminy Wicko. Chłopiec pozostawił jednoślad w stojaku na rowery przed jednym z budynków i poszedł do szkoły. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku informuje, że chłopiec zauważył brak roweru zaraz po lekcjach. Szybko powiadomiona została policja. Funkcjonariusze już po kilku godzinach ustalili, gdzie może znajdować się skradziony rower.

Podejrzenia mundurowych potwierdziły się, gdy przeszukali pomieszczenie gospodarcze 54-letniego mieszkańca gminy Wicko i znaleźli tam własność chłopca. Marta Kandybowicz mówi, że policjanci bez kłopotu zrekonstruowali przebieg zdarzenia. Mężczyzna widząc pozostawiony bez zabezpieczenia rower wsiadł na niego, pojechał do domu, a następnie go ukrył. Zabezpieczony rower trafił z powrotem do właściciela, a mężczyzna do policyjnej celi.

54-latek usłyszy zarzuty kradzieży. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.