SP 10 mistrzem województwa w minikoszykówce chłopców

0

9 maja 2017 roku w Sopocie odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Koszykowej pod nazwą Energa Basket Cup.

W zawodach rewelacyjnie zaprezentował się zespół Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku. Młodzi koszykarze w pierwszym meczu w pięknym stylu 36:18 pokonali faworytów zawodów Szkołę Podstawową nr 7 z Sopotu. Następnie wygrali 34:14 z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Kwidzyna. Z kolei w wielkim finale uczniowie ze Słupska pokonali SP 8 Wejherowo i mogli cieszyć się z zajęcia I miejsca w finale wojewódzkim. Nagrodę indywidualną MVP turnieju otrzymał Alan Duda.

6. miejsce – SP Kolbudy

Zawodnicy słupskiej Dziesiątki na co dzień uczęszczają do koszykarskich klas sportowych i dzięki współpracy z młodzieżowym klubem STK Czarni biorą udział w rozgrywkach Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. W nagrodę młodzi sportowcy wezmą udział w finale ogólnopolskim Energi Basket Cup, który odbędzie się w Gdyni w dniach 2-4 czerwca 2017 roku.

Skład zespołu SP 10: Eryk Adamiec, Alan Duda, Adam Kalinowski, Michał Oleksy, Krzysztof Pisarek, Tobiasz Ginda, Patryk Szumski, Filip Giec, Damian Gasperowicz, Mateusz Biernacki, Alan Drożdż, Kacper Kozłowicz, trener – Robert Kozłowicz, asystent trenera – Piotr Kazior.