K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Futbol mundurowych

0

W Ustce odbył się XV Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych im. Edwarda Kaczmarzyka o puchar dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce. Zwycięzcami turnieju zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Ustce.

Mieczysław Nycz z usteckiego OSiR-u podkreśla, że to już piętnasty turniej, którego patronem jest Edward Kaczmarzyk. Ustczanin w latach 1967 i 1969 zdobywał mistrzostwo Polski kibiców sportowych. By zdobyć taki tytuł trzeba było wykazać się znakomitą wiedzę z historii sportu – w tym ruchu olimpijskiego – jak również być obeznanym z zasadami i przepisami poszczególnych dyscyplin oraz wydarzeniami sportowymi w danym roku. Pierwsze mistrzostwa Polski odbyły się w 1958 roku i przez 20 lat ich organizatorem był „Sztandar Młodych” wespół z Telewizją Polską. W latach 80. ubiegłego wieku mistrzostwa były organizowane pod auspicjami „Tempa”, a w XXI wieku wznowiło je Stowarzyszenie „Super Kibic” z Dzierżoniowa.

Turniej cieszył się dużym powodzeniem. Mieczysław Nycz z satysfakcją odnotował, że uczestniczy w nim 10 na 12 zaproszonych drużyn, dopisała pogoda i nie zabrakło kibiców.

Tym razem nie w służbowych uniformach, a w piłkarskich strojach spotkali się reprezentanci dziesięciu służb mundurowych – Aresztu Śledczego Oddział Zewnętrzny w Ustce, Ochotniczej Straży Pożarnej w Duninowie, Żandarmerii Wojskowej, Centralnego Poligonu Sił Powietrznych, Nadleśnictwa Ustka, Marynarki Wojennej, Straży Granicznej, 6. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, Państwowej Straży Pożarnej JRG nr 3 oraz Klubu Oldboja Ustka. W tym ostatnim grało wielu byłych żołnierzy zawodowych. Rywalizacja toczyła się na stadionie OSiRu w Ustce. Drogą losowania drużyny podzielono na dwie grupy. Najlepsze dwie z każdej awansowały do finału i walczyły o miejsca 1-4. W eliminacjach mecze rozgrywano dwa razy siedem minut. Finały był już dziesięciominutowe.

W sportowej atmosferze rozegrano kilkanaście spotkań piłkarskich, a wszystkie były emocjonujące i widowiskowe. Wielu zawodników prezentowało doskonałą kondycję i umiejętności techniczne, co było pokłosiem czasów, kiedy jako czynni zawodnicy reprezentowali barwy Gryfa Słupsk czy Jantara Ustka.

W meczu finałowym naprzeciw siebie stanęły Żandarmeria Wojskowa i Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr 3. Strażacy z Ustki od początku uchodzili za faworytów turnieju i nie zawiedli, pewnie pokonując 3:0 Żandarmerię i zdobywając puchar dyrektora OSiR-u. W meczu o trzecie miejsce Marynarka Wojenna była lepsza od reprezentantów Straży Granicznej z Ustki i wygrała 4:1. Miano najlepszego golkipera przyznano Jackowi Janowskiemu z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3. Tytuł króla strzelców zdobył Jakub Dullek (Klub Oldboja Ustka), który na swoim koncie zanotował sześć bramek. W całym turnieju strzelono ponad 60 goli.

Impreza ta już na stałe weszła do kalendarza piłkarskiego Ustki. Za rok kolejna. Organizatorzy oczekują na zgłoszenia zespołów mundurowych również ze Słupska.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.