K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Odświeżanie dróg

0

Dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej wystosował oficjalną informację do prezydenta Słupska dotyczącą złego stanu nawierzchni. Zawarł w niej prośbę o dofinansowanie tych robót. Robert Biedroń obiecuje dodatkowe fundusze.

Dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej Jarosław Borecki oficjalnym pismem poinformował prezydenta Słupska o złym stanie nawierzchni na terenie całego miasta. Zwraca on uwagę na problemy kierowców, a jednocześnie przypomina o zaległościach finansowych z lat poprzednich.

Od pięciu lat nie wymieniamy nawierzchni ulic. Tylko doraźnie latamy ubytki, a że brakuje środków, to w niektórych miejscach nie ma nawet jak łatać. Jest dziura na dziurze. Chcielibyśmy położyć dywaniki na większych kawałkach ulic, ale na to są potrzebne pieniądze – mówi Jarosław Borecki i dodaje, że nie jest to bolączka tylko Słupska. – Ale my, jako działający w imieniu zarządcy dróg, wskazujemy prezydentowi te miejsca z brakami. A jest ich trochę. Widzą je ci wszyscy, którzy jeżdżą.

Informację od ZIM Robert Biedroń skomentował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Zwrócił on wprawdzie uwagę na brak elastyczności budżetu, ale udało mu się wygospodarować na potrzeby remontowe dodatkowy milion złotych. Zaznaczył przy tym, że w Słupsku jest coraz więcej dróg, a coraz mniej pieniędzy na remonty. Miasto od 2012 roku konsekwentnie zmniejszało środki przeznaczane na remonty, a sukcesywnie było zadłużane.

Musimy wybierać! Albo chcemy sięgać po środki unijne w tej perspektywie i robić nowe inwestycje, albo z tych pieniędzy, które mogę przeznaczyć na pozyskanie środków unijnych, łatać dziury. Jeżeli radni zdecydują, że nie chcą sięgać po nowe środki unijne za zaoszczędzone pieniądze, tylko łatać dziury, to będziemy łatać dziury! Udało się pozyskać dodatkowy milion złotych, ale – ostrzegam – coś za coś! Odbywajmy te rozmowy całościowo, a nie tylko fragmentarycznie, bo budżet składa się z całości, a nie tylko fragmentów – przestrzegał prezydent.

Kwota nie jest duża i z pewnością nie wystarczy na całkowite odnowienie dróg asfaltowych na terenie miasta. Dodatkowy milion to krok w dobrym kierunku, jednak jest to jedynie tymczasowe rozwiązanie problemu wciąż pogarszającego się stanu miejskich nawierzchni.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.