K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ratusz nocą

0

Już w najbliższy weekend po raz trzeci odbędzie się Noc w Ratuszu. W sobotę od godziny 18 na odwiedzających czekają w zabytkowym gmachu magistratu liczne atrakcje i niespodzianki.

W sobotę, 20 maja, Urząd Miejski w Słupsku otworzy swoje podwoje dla ciekawskich. Podczas nocy w ratuszu pokoje i korytarze w magistracie zamienią się w przestrzeń pełną atrakcji. Odwiedzającym czas będzie umilać muzyka na żywo oraz występy kuglarzy. Natomiast słupski aeroklub zaprezentuje przed ratuszem jeden ze swoich szybowców.

Wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka zapowiada pokaz mody Łukasza Sieniucia Więckowskiego, zwierzęta ze słupskiego schroniska, kuglarzy na dziedzińcu ratusza i żonglerkę ogniem. W sali urzędu cywilnego będzie prezentacja fotografii ślubnych, insygniów i sukien. Wystawę wzbogaci kapela grająca typowe weselne utwory. W ratuszu będzie także muzyka ze Schronem i Makrofonem. Zaśpiewane też zostaną piosenki ze słupskiego przedstawienia Skrzypka na dachu.

W weekend w urzędzie spotkamy również rajców, z którymi porozmawiamy nie tylko o mieście, ale i zagramy w ping-ponga. Poza tym będzie można podziwiać umiejętności uczniów słupskich szkół średnich. Mechanik przygotował pokazy robotów LEGO, a podopieczni Centrum Kształcenia Zawodowego i Praktycznego przedstawią swoje umiejętności fryzjerskie. Natomiast technicy z Drzewniaka zaprezentują, jak należy frezować i konserwować drewniane elementy. Ale to nie koniec atrakcji, bo uczniowie Zespołu Szkół Technicznych dla odwiedzających przygotowali pokaz mody i wystawę fotograficzną. Ponadto każdy sprawdzi swoją wiedzę w quizie online na temat historii Słupska. W Noc w Ratuszu włączyła się również Akademia Pomorska, która przygotowała warsztaty naukowe. Ponadto udostępniona zostanie wieża, gdzie znajdziemy fotobudkę oraz kwartet smyczkowy Sinfornitty.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.