K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rekordowa próba

0

Lęborska młodzież przygotowuje się do ustanowienia nowego rekordu Polski w kategorii „Najwięcej osób tańczących układ choreograficzny do piosenki Chocolate Choco Choco”. Próbę przeprowadzono na lęborskim placu Pokoju na tydzień przed planowanym wydarzeniem.

Roztańczone dzieci i młodzież pojawiły się w piątek na placu Pokoju w Lęborku. Przeprowadzono taneczne zajęcia z udziałem doświadczonego animatora. Wszystko, po to, aby w najbliższy piątek, 19 maja, podjąć próbę bicia rekordu Polski w kategorii „Najwięcej osób tańczących układ choreograficzny do piosenki Chocolate Choco Choco”. Jakub Herczyk, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka zapowiada oficjalną próbę bicia rekordu na godzinę 12. Przed nią odbędzie się jeszcze kilka prób nieoficjalnych. – Chcemy wychwycić te osoby, które nie potrafią tańczyć, żeby później nie zaniżać liczby tych, którzy zostaną wliczeni przez arbitra do grona rekordzistów – zaznacza przewodniczący Herczyk.

Zainteresowanie udziałem w niecodziennym wydarzeniu jest duże. Organizator wydarzenia przypomina, że dwa lata temu do próby bicia rekordu w „belgijce” stanęło 607 osób. Teraz jest grono 1400 chętnych, a więc ponad dwa razy tyle.

Organizatorami rekordowej próby są Młodzieżowa Rada Miasta Lęborka przy współpracy z Urzędem Miasta Lęborka oraz Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.