K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tragedia przy cmentarzu

0

Do tragicznego wypadku doszło w piątek, w pobliżu lęborskiego cmentarza. Wstępnie ustalono, że jadące ulicą Kaszubską bmw wjechało w lewy bok audi. 71-letni kierowca został zakleszczony w pojeździe doznając poważnych obrażeń ciała, w wyniku czego zmarł.

Wstępne ustalenia policjantów, pracujących na miejscu piątkowego wypadku, wskazują na to, że w lewy bok wyjeżdżającego z miejsca parkingowego audi wjechało jadące prosto ulicą Kaszubską bmw. Zakleszczony w wyniku zderzenia 71-letni kierowca audi odniósł poważne obrażenia ciała.

Mężczyzna był na miejscu reanimowany przez personel pogotowia, ale po przewiezieniu do szpitala zmarł – mówi sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku. Do szpitala przewieziona została również 37-letnia pasażerka tego samochodu, której życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W bmw jechało dwóch mężczyzn w wieku 18 i 20 lat. Oni nie odnieśli żadnych obrażeń. Policjanci poddali badaniu alkotestem 20-letniego kierowcę bmw. Mężczyzna był trzeźwy. Marta Kandybowicz dodaje, że przez kilka godzin policjanci pracowali na miejscu zdarzenia. Śledczy sporządzili szkice sytuacyjne, dokonali oględzin miejsca wypadku i samochodów oraz zabezpieczyli ślady i dowody. Pobrano także krew laboratoryjnych od obu kierowców. Dla celów procesowych zabezpieczono także oba samochody.

Zgromadzone materiały dowodowe pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.