K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wybuchowe odkrycie

0

Pracownicy zajmujący się pogłębianiem rowu melioracyjnego na trasie Redkowice – Janowiczki natknęli się na niewybuch. Po zbadaniu znaleziska przez lęborską policję stwierdzono, że jest to grant moździerzowy z czasu II wojny światowej.

W piątek dyżurny lęborskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu przy drodze pomiędzy miejscowościami Redkowice i Janowiczki, w gminie Nowa Wieś Lęborska. Odkrycia dokonano w trakcie pogłębiania rowu melioracyjnego. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku informuje, że dyżurny niezwłocznie skierował w to miejsce policjantów i specjalistów z grupy rozpoznania minersko-saperskiego. Ustalono, że przy przepuście wodnym znajduje się granat moździerzowy z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przybycia saperów, którzy zabrali pocisk, by przewieźć go na wojskowy poligon i zdetonować.

Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności w przypadku takich znalezisk. W razie zauważenia niewybuchu należy trzymać się z daleka od miejsca, w którym się znajduje i niezwłocznie powiadomić policję.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.