K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Estrada Przedszkolaka

0

W Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku odbyła się pierwsza edycja imprezy „Estrada Przedszkolaka”. Dzieci występowały na scenie klubu Parter, wykonując wybrane przez siebie piosenki.

Klub Parter Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku gościł na swojej scenie najmłodsze talenty wokalne. Brały one udział w „Estradzie Przedszkolaka”, pierwszej edycji autorskiej imprezy Emceku. Roman Pawlaczyk podkreślił, że są to specyficzne konfrontacje, a dla wielu debiut sceniczny. Dzieci bardzo to przeżywają, ale powinny z tej imprezy wynieść sporo korzyści.

Wychowankowie przedszkoli byli wspierani przez znajdujących się na widowni rodziców i opiekunów. Każdy z nich prezentował na scenie wybrany przez siebie utwór. Roman Pawlaczyk podkreślił, że repertuar jest różnorodny, ale dominują piosenki dziecięce. A te są najbardziej pożądane, ponieważ jury ocenia dobór repertuaru i wykonanie utworu. Organizatorzy mieli nadzieję, że popisy przedszkolaków ujawnią wśród nich prawdziwych artystów.

Celem całej imprezy jest inspirowanie dzieci do rozwoju ich talentów oraz umożliwienie zaprezentowania się przed szerszą publicznością. Organizatorzy mają nadzieję, że tego typu przedsięwzięcie przerodzi się w cykliczne konfrontacje muzyczno-wokalne przedszkolaków. Najciekawsze popisy młodych artystów będzie można podziwiać w specjalnie przygotowywanym programie naszej telewizji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.