K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ceremonia poza urzędem

0

W Łebie zaproponują wkrótce kompleksową obsługę wesel oraz ślubów na plaży. Pomysł został zaczerpnięty od partnerskiego miasta, czyli Szczyrku. Organizacja ceremonii poza urzędem cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Pary planujące wstąpienie w związek małżeński będą miały szansę na organizację ceremonii cywilnej poza urzędem, a dokładnie na plaży, w porcie jachtowym i na jachcie. W Łebie trwają obecnie przygotowania do wdrożenia pomysłu w życie. Przepisy związane z udzielaniem ślubów poza urzędem, pozwalają samorządom na takie rozwiązania.

Burmistrz Andrzej Strzechmiński nie ukrywa, że pomysł zaczerpnięty został od zaprzyjaźnionego z Łebą Szczyrku. Teraz zrodziła się myśl, żeby przenieść go na grunt lokalny. W tej chwili prowadzone są rozmowy z różnymi instytucjami, bo jako miejsce zaślubin pojawiają się propozycje wydm – miejsca wyjątkowo urokliwego. Aby to stało się możliwe, konieczne są uzgodnienia z instytucjami, które zarządzają takimi terenami. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by ślubów udzielać na plaży, na wysokości Neptuna. Burmistrz jest przekonany, że w takim miejscu i przy słonecznej pogodzie taka ceremonia miałaby niesamowity wymiar.

Śluby będą udzielane przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli. Za ślub w innym miejscu niż urząd pobiera się opłatę w wysokości tysiąca złotych. Pozostałe koszty wiążą się już z tym, kogo para młoda wybierze do realizacji całego przedsięwzięcia.

Miasto zamierza zachęcić lokalnych przedsiębiorców do czynnego uczestnictwa w przedsięwzięciu i jego wspólnej promocji. Sektor prywatny będzie mógł zająć się kompleksową obsługą wesela. – My tworzymy możliwość i rzucamy pewien pomysł – zaznacza burmistrz – ale to branża turystyczna, która będzie zainteresowana świadczeniem tego typu usług, będzie organizatorem całej ceremonii weselnej.

Planowane jest wydanie specjalnego folderu promującego tę inicjatywę i rozpowszechnianie kompleksowej oferty miasta jako pomorskiej stolicy ślubów pod nazwą Las Łebas.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.