K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Łeba dla naturystów

0

Na początku czerwca w Łebie nastąpi oficjalne otwarcie plaży dla naturystów. Będzie to pierwsze tego typu miejsce w powiecie lęborskim. Podczas uroczystości zostaną odsłonięte tablice informacyjne oraz kierunkowe.

Na plaży zachodniej w Łebie wyznaczono obszar, na którym będzie można bez skrępowania przebywać i opalać się topless. Wkrótce odbędzie się uroczyste otwarcie plaży dla naturystów.

Michał Sałata, asystent burmistrza Łeby ds. kultury i sportu zaprasza wszystkich do portu jachtowego 3 czerwca o godz. 12. Stamtąd wyruszą przedstawiciele federacji naturystów i łebskich urzędników w stronę wyznaczonej plaży. Na miejscu dokonane zostanie odsłonięcie tablic informujących o tym, że jest to plaża dla naturystów. Około godz. 13 w porcie jachtowym rozpocznie się okazjonalna biesiada.

Przedsięwzięcie jest inicjatywą samorządu, który porozumiał się z Federacją Naturystów Polskich. Będzie to jedyne takie miejsce w powiecie lęborskim. Michał Sałata dodaje, że poza Łebą takie plaże istnieją jeszcze tylko w Gdańsku i Kołobrzegu.

Przebywając na plaży zachodniej trzeba będzie dostosować się do regulaminu. – Wszystkie osoby, które będą chciały opalać się na plaży dla naturystów będą musiały przestrzegać zapisów regulaminu – zaznacza asystent burmistrza. – Będzie on dostępny na stronie internetowej miasta, jak i przy wejściu na tę plażę.

To jedna z bardziej oryginalnych atrakcji, które w sezonie letnim będą czekały na odwiedzających ten nadmorski kurort.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.