K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bezpieczniej z kartą

0

Lęborscy policjanci sprawdzili umiejętności praktyczne stosowania przepisów ruchu drogowego dzieci, które chciały uzyskać pierwsze uprawnienie do poruszania się po drogach. Blisko 120 uczniów ze szkół w powiecie lęborskim przystąpiło dzisiaj do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

Egzamin praktyczny przeprowadzono na terenie miasteczka rowerowego lęborskiej komendy. Do egzaminu przystąpiło blisko 120 uczniów, którzy wcześniej w swoich szkołach pozytywnie zaliczyli test teoretyczny. Zdającym zdarzały się drobne błędy. Jednak większości udało się ich uniknąć. Ceremonia przyznawania uprawnień była tym bardziej podniosła, że – jak zaznacza sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku – upragnione karty wręczał dzieciom naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Prowadzone przez funkcjonariuszy działania mają na celu podniesienie świadomości z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz ograniczenie wypadków z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Nadkom. Tadeusz Kluziak, naczelnik wojewódzkiej drogówki podkreślił, że takie wczesne wdrażanie zasad ruchu ma ogromne znaczenie w przyszłości. Bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie liczby zagrożeń i ich ich skutków.

Przedsięwzięciu przyglądali się przedstawiciele stowarzyszenia rowerowego „Lew Lębork”. Prezes Adam Matuszek podkreślił, że stowarzyszenie stara się wspierać wszystkie inicjatywy prowadzące do zwiększenia bezpieczeństwa. Również na organizowanych rajdach. Dariusz Kosior dodał, że dzieci bardzo dobrze sobie radziły. A jeśli zdarzały się drobne pomyłki, członkowie stowarzyszenia wspierali najmłodszych rowerzystów. Zachęcali też do przejścia trasy i zapamiętania znaków, na które będą musieli reagować podczas egzaminu.

Adam Matuszek, prezes stowarzyszenia rowerowego „Lew Lębork” zaprosił wszystkich rowerzystów na rowerową Masę Krytyczną, którą stowarzyszenie organizuje 3 czerwca. Zapowiedział, że 8-kilometrowa trasa będzie przemierzana w wolnym tempie, a uczestnicy otrzymają elementy odblaskowe.

Termin kolejnego egzaminu na kartę rowerową wyznaczono na 25 maja.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.