K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Strażackie święto

0

Na placu przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku miała miejsce uroczystość celebrowania Dnia Strażaka. Jak co roku, funkcjonariusze otrzymali z rąk przełożonych awanse oraz odznaczenia.

W środę, 17 maja, na placu przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku odbyła się uroczystość z okazji resortowego święta. Spotkali się na niej przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, aby wspólnie oddać cześć strażakom. Bryg. Krzysztof Ulaszek, komendant miejski PSP w swoim wystąpieniu przypomniał, że Państwowa Straż Pożarna obchodzi swoje 25-lecie i zwrócił uwagę na zmiany, które zaszły w szkoleniu i wyposażeniu jednostek strażackich.

Uroczystość rozpoczęła się od występu orkiestry. Następnie miało miejsce oficjalne powitanie zaproszonych gości, po czym przystąpiono do najważniejszej części wydarzenia jaką było nadanie obecnym na placu strażakom odznaczeń i awansów. Ceremonię prowadził kpt. Krzysztof Aniszewski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele policji, służby więziennej oraz parlamentu i samorządów, między innymi posłanka Jolanta Szczypińska oraz zastępca prezydenta miasta Słupska Marek Biernacki. Dzień Strażaka to wyjątkowe wydarzenie dla tych, którzy na co dzień zawodowo i ochotniczo ratują ludzi i ich dobytek przed niszczycielskim żywiołem.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.