K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Święto ze spektaklem

0

Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lęborku przygotowali wyjątkową uroczystość związaną ze świętem patrona szkoły. Podczas obchodów wystawiono spektakl profilaktyczny zatytułowany „Moje drzwi”.

Patronalne święto obchodzono dzisiaj w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lęborku. Po uroczystej mszy świętej młodzież i goście udali się do budynku placówki. Ks. Dariusz Kowalczyk, dyrektor zespołu szkół, zaprosił gości i młodzież do uważnego śledzenia spektaklu, który na tę okazję został przygotowany. – Chciałbym, żebyście wy, przede wszystkim, droga młodzieży, uświadomili sobie jakie są zagrożenia i jak z tych zagrożeń wyjść, jeśli się w nie w ogóle wejdzie. Ale najlepiej w nie nie wchodzić – mówił ks. Kowalczyk.

Spektakl profilaktyczny zatytułowany „Twoje drzwi” wyreżyserowany został przez Jolantę Sobieraj. Uczniowie szkoły doskonale wcielili się w aktorskie rolę. Przedstawiono zagrożenia oraz problemy, z którymi niejednokrotnie borykają się młode osoby. Przy czym, uwidoczniono skutki niewłaściwych relacji społecznych, między innymi, na linii dziecko – rodzic. Po zakończeniu części artystycznej wręczono nagrody laureatom dwóch prestiżowych konkursów – polonistycznego pod hasłem „Kto się boi gżegżółki?” oraz biologicznego „Był sobie człowiek”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.