K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Amator prędkości

0

Kierowcy samochodów rozwijający zawrotne prędkości stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla innych. Policja sukcesywnie eliminuje takich uczestników ruchu drogowego. Podobnie było ze słupszczaninem, który swoim mercedesem mknął przez Lębork z prędkością 134 km/h.

Policjanci z lęborskiej drogówki zauważyli mercedesa jadącego ulicą Jana Pawła II z dużą prędkością. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku informuje, że policjanci natychmiast ruszyli za piratem drogowy, a uruchomiony w radiowozie wideorejestrator określił prędkość samochodu na 134 km/h. Było to w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Zatrzymano auto do kontroli. Kierującego pojazdem, 42-letniego mieszkańca Słupska, ukarano mandatem w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy i przez najbliższe trzy miesiące będzie on pozbawiony uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Nadmierna prędkość może skutkować nie tylko utratą prawa jazdy, ale jest, niestety, jedną z najczęściej powtarzających się przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.