K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Luksusowe podróbki

0

Słupscy policjanci zamknęli butik, w którym sprzedawane były podróbki drogich marek odzieżowych. Szacuję się, że wartość zabezpieczonego towaru może sięgać nawet 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zajmujący się przestępczością gospodarczą skontrolowali jeden z butików oferujących luksusowe ubrania, okulary i torebki. Okazało się, że sprzedawana odzież i drogie akcesoria są podróbkami znanych światowych marek.

Sprzedawane przedmioty zdecydowanie różniły się jakością od oryginałów. Wartość strat z tytułu wprowadzenia do obrotu podrobionych artykułów oceniono na 30 tysięcy złotych. Obecnie policjanci pracujący nad sprawą będą ustalać, w jaki sposób produkty te znalazły się w sprzedaży.

Właściciel sklepu, u którego wykryto nielegalny towar, będzie odpowiadać za wprowadzenie do obrotu asortymentu z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi mu grzywna oraz dwa lata więzienia. Policja apeluje do konsumentów, aby przed kupnem drogich produktów dokładniej przyjrzeli się ich pochodzeniu.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.