K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przez rondo z promilami

0

52-letni kierowca opla, mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu, zdecydował się wsiąść za kierownicę. W takim stanie mężczyzna przejechał przez środek jednego z lęborskich rond, uszkadzając tablicę prowadzącą, której nie zauważył.

Kierowca opla, jadąc ulicą Krzywoustego w Lęborku, z dużą prędkością przejechał przez środek ronda. Policjanci patrolujący teren miasta natychmiast ruszyli w kierunku wskazanym przez świadka zdarzenia. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku, mówi, że mundurowi po chwili zauważyli jadącego ulicą Krzywoustego opla z uszkodzeniami mogącymi świadczyć o wcześniejszej kolizji. Zatrzymali auto do kontroli.

Funkcjonariusze, wyczuwając od kierowcy woń alkoholu, poddali go badaniu alkotestem. Wynik wykazał, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Twierdził, że nie zauważył ronda. Przy okazji nie dostrzegł też tablicy prowadzącej (wskazującej kierunek ruchu), stojącej na samym rondzie. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

52-latkowi grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez minimum trzy lata.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.