K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W tanecznej gotowości

0

W samo południe lęborska młodzież stawiła się na placu Pokoju, by podjąć oficjalną próbę bicia rekordu Polski w kategorii „Najwięcej osób tańczących układ choreograficzny do piosenki Chocolate Choco Choco”.

Po rejestracji uczestników tanecznego przedsięwzięcia i przećwiczeniu układu choreograficznego, na lęborskim placu Pokoju podjęto oficjalną próbę ustanowienia nowego rekordu Polski. Dzieciom oraz młodzieży z Lęborka i okolicznych miejscowości bacznie przyglądała się arbiter biura rekordów. W sumie w wydarzeniu wzięły udział 1384 osoby, w tym przedszkolacy oraz uczniowie. Wcześniejsze przygotowania i pełna gotowość do wykonania zadania zostały docenione przez oficjalne przyznanie certyfikatu.

Organizacją działań zajęła się Młodzieżowa Rada Miasta Lęborka przy współpracy z urzędem miasta oraz Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”. Dodatkowo, z myślą o rekordzistach, przygotowano specjalną atrakcję. Jakub Herczyk, przewodniczący MRM Lęborka był bardzo wdzięczny strażakom, którzy przygotowali uczestnikom rekordowej próby ożywczy prysznic. Przydał się, ponieważ plac Pokoju zamienił się w słońcu w prawdziwą patelnię.

Organizatorom oraz uczestnikom pozostaje pogratulować ustanowienia nowego rekordu Polski i życzyć kolejnych oryginalnych pomysłów na wspólną zabawę oraz promocję ziemi lęborskiej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.