K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Teatr dzieci i młodzieży

0

Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku było organizatorem 24. Konfrontacji Teatralnych z podziałem na kategorie dzieci i młodzieży. Prezentacje konkursowe odbywały się w PTL Tęcza i MCK-u. Jury było pod wrażeniem różnorodności pomysłów scenicznych oraz ich wysokiego poziomu artystycznego. Joanna Grzybowska z Działu Organizacji Imprez MCK przekazała wyniki Konfrontacji, które poniżej w niewielkim skrócie publikujemy.


Dziecięce Konfrontacje odbyły się w czwartek (18 maja) w Państwowym Teatrze Lalki Tęcza. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z kulisami teatru i doznać wrażeń związanych z występem na profesjonalnej scenie. Jury pracowało w składzie Joanna Stoike-Stempkowska, Małgorzata Sokołowska i Wiesław Dawidczyk.
Złota Maska przypadła grupie teatralnej „TEATRASIE” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku, za energetyczną zespołowość i zespołową energię w spektaklu „Kim są dorośli?”, w reżyserii Huberta Gendiga.
Srebrna Maska trafiła do grupy teatralnej „PODWÓRKO” ze Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół w Siemianicach, za baśniowy sen kabareciarza w spektaklu „Gdzie jest wilk?” na podstawie „Bajek dla potłuczonych” kabaretu Potem, w reżyserii Katarzyny i Andrzeja Praszczaków.
Brązową Maską będzie mogła się szczycić grupa teatralna „BEZ GADANIA TO NIE MY” Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku, za prostotę przekazu rzeczy nieoczywistych w spektaklu „Koniecznie przygarnij zwierzę”, autorstwa i w reżyserii Bożeny Konarowskiej.
Jury przyznało wyróżnienie Grupie Amor z Zespołu Szkół w Jezierzycach za sceniczną próbę zmierzenia się z trudnym tematem społecznym w spektaklu „Laleczka z porcelany”, w reżyserii Kamili Wójcik. Nagrody instruktorskie przypadły Bożenie Konarowskiej, Katarzynie Praszczak i Andrzejowi Praszczakowi, natomiast nagrody aktorskie – Piotrowi Klebanowi, Julii Kropińskiej, Janowi Piekarskiemu i Martynie Piekarec.
Serdeczne podziękowania organizatorzy przekazali Michałowi Tramerowi, dyrektorowi Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” za możliwość przeprowadzenia 24. Konfrontacji Dziecięcych Grup Teatralnych w kierowanym przez niego teatrze oraz wielką życzliwość.

Następnego dnia odbyły się Konfrontacje Młodzieżowych Grup Teatralnych. Ich jury stanowili Ilona Zaremba, Małgorzata Sokołowska i Wiesław Dawidczyk.
Złoty Arlekin trafił do grupy teatralnej „Out-sider” z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Orła Białego w Słupsku za spektakl „Trzy oblicza Kaśki”, w reżyserii Jolanty Arciszewskiej.
Srebrnego Arlekina jury przyznało grupie teatralnej „KABARET LEŚNI SKAUCI” z Gimnazjum w Leśnicach za spektakl „Babę zesłał Bóg czyli scenariusz dla 3 aktorek”, w reżyserii Jarosława Greszty.
Brązowy Arlekin przypadł grupie teatralnej ”ARLEKIN” z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie (gm. Postomino) za spektakl „A każdy płatek, to fragment życia”, według scenariusza własnego, w reżyserii Edyty Stachowskiej i Marty Maksymiuk.
Nie obyło się bez wyróżnień. Trafiły one do grupy teatralnej „ZIELONE OKULARY” z Zespołu Szkół w Postominie za spektakl „Chodź człowieku, coś Ci powiem”, w reżyserii Marioli Bukowskiej oraz do grupy teatralnej „ATO” ze Świetlicy Wiejskiej w Bobrowicach (gm. Sławno) za spektakl „Nepal” według opracowania własnego, w reżyserii Sylwii Ozdoby.
Nagrody instruktorskie przyznano Jarosławowi Greszcie, Jolancie Arciszewskiej i Marioli Bukowskiej. Nagrody aktorskie zdobyły Sara Daszkiewicz i Natalia Szymanowska.

Fundatorem nagród dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach wiekowych był Marszałek Województwa Pomorskiego, który sprawował także patronat honorowy nad całą imprezą.

(opr. rkh)

Zdjęcia: MCK

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.