K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Doszło do korupcji?

0

Policjant z lęborskiej drogówki jest podejrzany o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Słupsku.

W ubiegłym tygodniu doszło do zatrzymania lęborskiego policjanta przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Obecnie sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Słupsku. Zatrzymanemu postawiono zarzut na podstawie z Art. 228. § 3 Kodeksu karnego.

Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.”

Wobec policjanta zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Ze względu na prowadzone czynności śledcze, słupska prokuratura okręgowa nie ujawnia szczegółów sprawy.

To nie pierwsze zatrzymanie, do którego doszło na terenie lęborskiej komendy. W 2016 roku BSW zatrzymało czterech policjantów z wydziału ruchu drogowego podejrzewanych o korupcję.

Nie wiadomo, czy sprawy mają ze sobą związek.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.