K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzień Dziecka z Caritasem

0

Już w sobotę w słupskim Parku Kultury i Wypoczynku odbędzie się Dzień Dziecka organizowany przez Caritas. Na najmłodszych czeka poczęstunek oraz możliwość udziału w konkursach, grach i zabawach.

Park Kultury i Wypoczynku w Słupsku stanie się w sobotę, 27 maja, miejscem zabawy dla najmłodszych. Caritas parafii św. Jacka wraz z innymi instytucjami organizuje w tym miejscu imprezę z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci z rodzinami w godzinach od 11 do 15. Wśród atrakcji nie zabraknie konkursów, nagród dla uczestników zmagań sportowych i plastycznych, słodyczy oraz kiełbasek z grilla. Bezpłatny poczęstunek przewidziany jest wyłącznie dla bohaterów święta – dzieci, natomiast dorośli mogą popróbować potraw i słodkości za niewielką opłatą. Lidia Matuszewska, prezes fundacji Caritas przy parafii św. Jacka, zapowiada także mecz piłkarski z udziałem najmłodszych, a także pokazy minirobotów, megabańki mydlane oraz malowanie twarzy. – Wszystkie dzieci są nasze, dlatego zapraszamy je bez wyjątku – mówi pani Lidia.

Caritas przygotowuje się do wydarzenia od dłuższego czasu. W siedzibie stowarzyszenia zgromadzone zostały fanty przeznaczone na nagrody w konkursach dla najmłodszych – począwszy od zabawek i pluszaków, po gry planszowe i sprzęt sportowy.

Dzień Dziecka z Caritasem organizowany jest co roku. Tym razem inicjatorów wspomagać będą zarówno organizacje ze Słupska, jak i osoby prywatne.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.