K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rowerem do Głobina

1

Jak już wcześniej informowaliśmy, po blisko czterech latach opóźnienia Słupsk ruszył z budową ścieżki rowerowej w kierunku Głobina. Rowerowy ciąg komunikacyjny zostanie oddany do użytku po wakacjach.

Już za kilka miesięcy rowerzyści podróżujący w kierunku Głobina będą mogli skorzystać z nowej ścieżki rowerowej. Otwarcie drogi dla jednośladów, choć znacznie opóźnione, poprawi bezpieczeństwo jazdy w tym miejscu. Ścieżka powstanie dzięki dużemu zaangażowaniu w pomysł radnego Andrzeja Obecnego, który od kilku lat promował tę inwestycję. Kosztować ona będzie budżet miasta 775 tysięcy złotych. Trasa połączy się ze ścieżką rowerową Gminy Słupsk, która budowę swojego odcinka zakończyła w 2013 roku.

Inwestycja wpisuje się w projekt gminy, która przedłuża przeprawę dla rowerzystów od granic miasta do Głobina. Radny podkreśla, że inwestycja powinna również otwierać temat modernizacji drogi wylotowej ze Słupska i budowy kolejnego pasa w celu rozładowania ruchu w godzinach szczytu komunikacyjnego.

To nie koniec rowerowych inwestycji w tym rejonie miasta. Na ulicach Szafranka czy Aluchny-Emelianów powstaną wydzielone pasy dla amatorów dwóch kółek. Natomiast w przyszłym roku Słupsk szykuje się do budowy ścieżek w centrum miasta.

(opr. jwb)

DyskusjaJeden komentarz