K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Milion na drogi

0

Włodarze Słupska zamierzają przekazać kolejny milion złotych na remonty ulic i chodników. Potrzeby drogowe miasta wymagają jednak jeszcze większych nakładów finansowych.

Robert Biedroń chce przeznaczyć jeszcze jeden milion na naprawę dróg w Słupsku. Po liście, w którym dyrektor ZIM-u przedstawił katastrofalny stan ulic, prezydent postanowił ponownie zwiększyć fundusz remontowy. Pismo musiało zmotywować włodarzy, bo w ciągu tygodnia zasoby na renowację wzrosły z 0,6 do 2,6 miliona złotych.

Władze miasta dokonały już analizy wykonania budżetu za pierwszy kwartał bieżącego roku i w ocenie prezydenta Roberta Biedronia ryzyko finansowe miasta zmniejsza się zgodnie z planem, co powinno cieszyć.

Już dzisiaj widzimy, że wreszcie stać nas na to, aby poluzować trochę pasa i więcej środków przeznaczać na inwestycje. Tydzień temu poinformowałem, że przekazujemy milion złotych dodatkowo na remont dróg i chodników, a na ostatnim posiedzeniu kierownictwa po pozytywnej opinii skarbnika zdecydowaliśmy, aby ten budżet zwiększyć o kolejny milion – powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej prezydent Robert Biedroń.

Więcej pieniędzy w budżecie ma znaleźć się także na termomodernizację szkół i przedszkoli. Środki wykorzystane zostaną na ocieplenie budynków i wymianę okien. Dodatkowe sto tysięcy złotych będzie także przeznaczone na modernizację placów zabaw. Wśród nich remontu doczekają się obiekty przy ulicy Kosynierów Gdyńskich, w Parku Kultury i Wypoczynku oraz w ogródku jordanowskim przy Wazów.

Na roszady finansowe w budżecie muszą zgodzić się jeszcze miejscy rajcy. Podczas najbliższego posiedzenia rady miejskiej zdecydują oni o ewentualnym wprowadzeniu zmian w życie.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.