K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mistrzostwa w siatkówce

0

Już jutro w Słupsku rozpoczną się Mistrzostwa Polski Kadetek w Piłce Siatkowej. W zmaganiach sportowych udział weźmie osiem zespołów podzielonych na dwie grupy.

W najbliższą środę w hali sportowej przy ulicy Niedziałkowskiego ruszą Mistrzostwa Polski Kadetek w Piłce Siatkowej. Organizatorami imprezy są Polski Związek Piłki Siatkowej, Grupa Orlen, Miasto Słupsk oraz Towarzystwo Piłki Siatkowej Czarni Słupsk.

Mecze w grupach rozgrywane będą systemem każdy z każdym codziennie o stałych godzinach – o 10, 12, 16 i 18. Pierwszego dnia, 24 maja, o godzinie 15 nastąpi uroczyste otwarcie imprezy.

Mistrzostwa nie doszłyby do skutku, gdyby nie duża pomoc ze strony sponsorów, którzy pomogli nam w organizacji imprezy. Śród nich wymienić należy Urząd Miejski w Słupsku, który dofinansował nas kwotą 15 tysięcy złotych, Plast Team, Orto Med Sport z Łodzi z Fundacją Bartłomieja Kacprzaka, Fimal, Toyotę, Kawodajnię Słupską, SOSiR oraz spółki miejskie PGK, PGM, Wodociągi i STBS – poinformował Marek Majewski, przedstawiciel Towarzystwa Piłki Siatkowej Czarni Słupsk.

Każda zawodniczka uczestnicząca w turnieju otrzyma za udział pamiątkowy upominek. Być może Słupsk będzie coraz częściej gospodarzem takich zawodów. Agnieszka Klimczak, p.o. dyrektora SOSiR, poinformowała, że władze miasta oraz kierownictwo spółki aplikowały o organizację tej rangi zawodów, licząc się nawet z kosztami, jakie wynikają z tego zadania. Ale decydującą rolę miała w tym wypadku promocja miasta poprzez sport.

Mistrzostwa zakończą się finałowymi meczami o brąz i złoto 28 maja w niedzielę. Natomiast jutro o godzinie 15 odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.