K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sąsiedzkie włamanie

0

Nawet dziesięć lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy włamali się do garażu sąsiada jednego z nich, a następnie wynieśli elektryczne kosiarki. Kryminalni z Lęborka odzyskali zastawione w lombardzie narzędzia.

Do kradzieży z włamaniem doszło około miesiąca temu na terenie Lęborka. Zabezpieczone na miejscu przez policjantów ślady i dowody oraz własne ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły na wytypowanie mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Jeden z nich, wiedząc, że sąsiad przechowuje w garażu graniczącym z jego komórką kosiarki, postanowił je ukraść. Tym pomysłem podzielił się z kolegą, z którym następnie w godzinach wieczornych razem dokonali włamania.

Mieszkańcy Lęborka w wieku 34 i 28 lat w nietypowy sposób przedostali się do garażu. Rozebrali jego ścianę od strony komórki zajmowanej przez organizatora kradzieży. Następnie wynieśli z posesji sąsiada dwie kosiarki elektryczne o wartości ponad 500 złotych. Jeszcze tego samego dnia zastawili je w miejscowym lombardzie. Policjanci bardzo szybko ustalili, gdzie znajdują się ukradzione narzędzia i zabezpieczyli je jako dowód w sprawie.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.