K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powstanie zakład opiekuńczy

0

Od pierwszego lipca w usteckim szpitalu rozpocznie funkcjonowanie zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy. Będzie to miejsce dla osób, które po zakończeniu hospitalizacji nadal muszą znajdować się pod kontrolą specjalistów.

Narodowy Fundusz Zdrowia w maju rozstrzygnął konkurs na prowadzenie zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych. Jeden z nich od wakacji zacznie działać w szpitalu w Ustce. Takie ośrodki zajmują się pacjentami, którzy po odbyciu leczenia nie są w stanie samodzielnie funkcjonować i wymagają dalszej obserwacji. Dotyczy to w szczególności osób starszych. Często po powrocie ze szpitala do domu nie mogą one liczyć na troskę rodziny czy bliskich.

W związku z wytypowaniem przez NFZ oferty zarządu słupskiego szpitala od 1 lipca bieżącego roku działalność opiekuńczo-pielęgnacyjną rozpocznie zakład, który swoje pomieszczenia obejmie na parterze budynku przy ulicy Mickiewicza 12 w Ustce.

Na razie pomieści on 12 łóżek, ale z czasem będzie większy. Docelowo, po przenosinach ginekologii do Słupska, placówka dysponować będzie 40 miejscami. – Zdajemy sobie sprawę, że zapotrzebowanie na tego typu świadczenia są olbrzymie – mówi Elżbieta Gryko, przedstawicielka wojewódzkiego szpitala specjalistycznego. W Słupsku istnieje tylko jeden zakład leczniczo-opiekuńczy przy ulicy Lelewela.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.