K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zgodnie z harmonogramem

0

Prace związane z budową mostu w pobliżu ulic Weterynaryjnej i Pilotów w Lęborku przebiegają zgodnie z harmonogramem. Przygotowano już teren pod planowane drogi dojazdowe do nowego obiektu.

Prowadzone prace przewidują budowę betonowego mostu oraz dwóch odcinków nowych dróg od strony ulicy Weterynaryjnej oraz w kierunku Komuny Paryskiej. W ostatnich tygodniach wymieniono grunt na drogach dojazdowych. Położona została także sieć energetyczna z doprowadzeniem do lamp oświetleniowych. W przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej.

Burmistrz Witold Namyślak tłumaczy, że jednocześnie trwają prace przygotowawcze na obu odcinkach drogi. Na końcu ulice Lotników i Weterynaryjna połączą się mostem. Dzięki temu kierowcy z dużego osiedla domów jednorodzinnych będą mieli możliwość skrócenia sobie przejazdu.

To obecnie największe przedsięwzięcie inwestycyjne prowadzone na terenie Lęborka. Burmistrz podkreśla, że będzie kosztowała 3,5 miliona złotych i jest finansowana wyłącznie przez miasto.

Na to środków zewnętrznych nie dostajemy. Mamy środki zewnętrzne na inne projekty. Tutaj podjęliśmy się tej inwestycji, jako samorząd miasta, samodzielnie – dodał W. Namyślak.

Most zostanie oddany do użytku we wrześniu przyszłego roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.