K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dar Natury

0

Dwanaście szkół ze Słupska i okolic wzięło udział w XI edycji Konkursu Ekologicznego „Woda – dar natury”. W ramach programu konkursowicze prezentowali nie tylko swoją wiedzę, ale też zdolności artystyczne.

To już XI edycja Konkursu Ekologicznego „Woda – dar natury”. Organizowany jest on przez słupskie Wodociągi w prowadzonym przez nie Centrum Edukacji Ekologicznej. Jego celem jest kształtowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości pożytków płynących z ekologii i ochrony środowiska.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas IV-VI. Tematyka ekologiczna jest w nim szeroko traktowana. W ramach rywalizacji uczestnicy prezentują prace plastyczne i scenki rodzajowe oraz odpowiadają na pytania związane z ochroną środowiska. W tym roku organizatorzy gościli trzynaście zespołów z dwunastu szkół.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych ze Słupska i regionu. Przygotowane przez nich prace oraz występy były zróżnicowane estetycznie, ale zawsze tematycznie związane z konkursem. Sami konkursowicze musieli przyswoić sobie odpowiednią wiedzę. Spółka udostępniła zainteresowanym dodatkowe materiały, w ramach których młodzież zapoznawała się z tematem działań proekologicznych, funkcjonowaniem słupskich Wodociągów oraz Centrum Edukacji Ekologicznej.

Organizatorzy mają nadzieje, że uczniowie biorący udział w konkursie nauczą się dbać o środowisko, pomagając jednocześnie w edukacji ich rówieśników oraz dorosłych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.